Miha & Janaky
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Miha & Janaky

Pre mna a pre teba :P
 
HomeHome  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Priateľ z ostrova

Go down 
AuthorMessage
janaky
Best-selling writer
janaky


Posts : 429
Join date : 2007-11-15
Age : 33

Priateľ z ostrova Empty
PostSubject: Priateľ z ostrova   Priateľ z ostrova EmptyThu May 29, 2008 8:22 pm

Priateľ z ostrova





Žilo raz jedno dievčatko, ktoré malo veľmi dobrých rodičov. Volalo sa Anna.

Jej rodičia jej dali toto meno podľa hlavnej hrdinky z románu Anna zo Zeleného domu.

Tiež sa volala Anna.

Anna mala veľmi múdru matku aj otca. Raz sa dievčatko rozhodlo ísť na prázdniny k starej mame do Anglicka. Cestovala loďou. Ako sa plavila, strhla sa veľká búrka. Loď sa potopila, roztrieskala na márne kúsky. Anna sa zachytila o jeden z nich. Ako tak plávala na dreve úplne vyčerpaná ocitla sa na ostrove, o ktorom si myslela, že je opustený. Zrazu sa k nej priblížil nejaký muž. Zodvihol ju na ruky a odniesol k sebe do chatrče. Anna sa ho veľmi zľakla.

No ten muž sa jej milo prihovoril:

- Neboj sa dievčatko, ja ti nič nespravím. Zodvihol som ťa z piesku. Bola si úplne

vystrašená a vysilená, tak som ťa doniesol sem do môjho domu. Som Vlastislav Lollipop. A ty si kto?

- Ja som Anna z Minnesoty. Išla som za babičkou do Európy, ale keď sme sa plavili na lodi, strhla sa búrka. A teraz mi je ľúto, že asi strávim prázdniny na tomto opustenom ostrove a nie u babičky. Ako ste sa sem dostali vy?

- Som tiež z Ameriky. Stroskotal som na tomto ostrove. Postavil som si tu túto chatrč a odvtedy tu žijem ako ten slávny Robinson.

- Takže, keď sa už teraz poznáme, mohli by sme si tykať. Nie?

- Ale samozrejme, že mohli.

Spolu trávili nasledujúce dni. Pomáhali si, rozprávali sa... Robili jeden druhému spoločnosť. Až kým sa dievčatko opäť neocitlo samo. Pán Lollipop sa niekam vyparil. Anna sa prechádzala po celom ostrove. Hľadala Vlastislava. Nakoniec ho našla na tom brehu, kde ju našiel. Pán Lollipop tam sedel a hľadel do neznáma. Pozrela sa teda tam, kde sa pozeral Vlastislav.

- Čo sa stalo Vlastislav?

- Ale započul som parník. Cítim, že sú v ňom tvoji rodičia.

- Ak sú to oni, poď so mnou. Si predsa môj priateľ.

- No dobre.

A naozaj, bol to parník. Ten parník pristál pri ostrove. Z parníka vystúpili Annini rodičia.

- Dobrý deň, Anna. Volali sme s tvojou babičkou, povedala, že si ešte neprišla. Hľadali sme ťa. Čo sa stalo?

- Aj Vám. Naozaj som sa na babičku tešila, ale nastala búrka. Loď sa roztrieštila na márne kúsky. Na úlomkoch lode som sem priplávala. A tento pán, Vlastislav Lollipop, ma vytiahol z vody. Je to môj dobrý priateľ. Však by mohol ísť domov s nami? Prosím!!!

- Samozrejme, že môže ísť s nami. Ak s tým on súhlasí?!

- Áno. Budem veľmi rád, keď budem môcť ísť s Vami.

Tak sa skončil pekný príbeh o dievčatku a jeho priateľovi Vlastislavovi Lollipopovi.
Back to top Go down
http://www.janaky1991.webstranka.sk
 
Priateľ z ostrova
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Hniezdo priateľov

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Miha & Janaky :: Tvorivý kútik :: Texty-
Jump to: